Kostić, Jović i Ajntraht nisu za Ligu šampiona! LevanGOLski srušio Milera pa mu se poklonio

Verder nastavio da tone ka Cvajti

• 1
Robert Levandovski Foto: Screenshot/Streamja

Posrtanje Ajntrahta i gubitak već planiranog plasmana u Ligu šampiona nastavili su se i u ovom kolu, na gostovanju najgorem timu Bundeslige. Drugoligaš Šalke je iznadio ekipu Filipa Kostića i Luke Jovića i trijumfom od 4:3 sapleo Orlove u trci za elitno takmičenje.

Bez goriva su ostali u finišu sezone srpski fudbaleri, a Jović se danas čak preselio na klupu za rezerve jer je izgubio status prvotimca. Kostić drugu utakmicu uzastopno nije bio prisutan u napadačkoj igri gostiju, pa je poraz protiv skromnog tima iz Gelzenkirhena bio neminovan.

Ukoliko Dortmund sutra pobedi u Majncu igraće se Liga šampiona zvanično i na Vestfalenu ove sezone.

Bajern je remizirao kao gost u Frajburgu (2:2), a meč će ostati upamćen po činjenici da je Robert Levandovski pogotkom sa bele tačke izjednačio rekord Gerda Milera po broju golova u jednoj sezoni (40), koji je "Der Bomber" postavio 1972. godine.

Poljak će u poslednjem kolu protiv Augzburga moći i da nadmaši legendu Bavaraca i postavi novi rekord.

Što se tiče borbe za opstanak, navijači Verdera će i ove godine ponovo strepeti u poslednjem kolu za opstanak, a posle novog poraza ljubimaca na gostovanju u Augzburgu od 2:0.

Iako su prvi imali igrača prednosti posle iskčljučenja Rubena Vargasa u 13. minutu, nisu Zeleni mogli do gola, a čim su i oni ostali sa desetoricom zbog isključenja Kristijana Grosa u 49. usledio je potop.

Rani Kedira u 57. i Kaliđuri iz penala u 90. doneli su opstnka vredan trijumf Augzburgu, a Verder gurnuli na poziciju koja vodi u baraž za opstanak sa trećim iz Cvajte (Grojter Firt ili HSV).

Nemanja Radonjić odigrao je 79 minuta za Hertu koja je podelila bodove sa Kelnom u Berlinu (0:0).