Među drugoligašima od jeseni još jedan klub iz Novog Sada

• 5
Teleoptik - Mladost Foto: Printscreen/You Tube/FK Partizan

Novi članovi Prve lige Srbije su Mladost Satelit iz Novog Sada i Timok iz Zaječara.

Dok su Zaječarci maksimalno iskoristili prednost iz prvog meča ovog baraža u Požegi (pobeda 1:0), zemunski Teleoptik ozbiljno ispustio je plasman među drugoligaše kod kuće.

Novosađani su u Zemunelo stigli sa skromnih 1:1, ali uspeli su da slave sa 2:1 i tako naprave najveći uspeh u 50-godišnjoj istoriji kluba.

Gosti su poveli preko Jovanića u 22, izjednačio je Marković u 59, da bi trijumf Novosađanima i plasman u Prvu ligu doneo Kaurin u 82. minutu.

Timok je imao lep kapital protiv Sloge, gol viška u revanšu (1:0), ali finiš druge utakmice bio je izuzetno uzbudljiv, pošto su igrači iz Požege samo dva minuta posle vodećeg gola domaćina uspeli da izjednače.

Bilo je napada s obe strane i dosta uzbuđenja, ali ne i golova, pa se Zaječarci posle remija (1:1) na kraju raduju povratku u prvoligaško društvo posle nekoliko sezona.