≫

Birmančević blista u Švedskoj: Ušao sa klupe i dao dva gola za dva minuta, održava Malme u vrhu

Sjajne partije pruža bivši fudbaler Partizana i Čukaričkog

• 2
Veljko Birmančević Foto: MN Press

Švedski Malme je imao savršen njuh kada je investirao milion evra da dovede Veljka Birmančevića iz Čukaričkog. Pokazaće se to kao odlična investicija jer srpski fudbaler, momak koji se fudbalski školovao u Partizanu, blista u zahuktalom švedskom šampionatu.

Veljko je meč sa Degerforšom u gostima, u okviru 12. kola prvenstva, počeo sa klupe, ali mu je i kratak boravak na terenu bio dovoljan da postigne dva gola, i to za samo dva minuta, te tako sebi prilepi etiketu igrača utakmice.

Malme je neočekivano ubedljivo vodi u gostima rezultatom 5:0 desetk minuta pre kraja.

Birmančević je u igru ušao u 46. minutu, a mrežu Degerforša pogađao je u 53. i 55. minutu, za 4:0 i 5:0.

Zanimljivo, osim Srbina, strelci za goste bili su i jedan Bosanac i Hrvat, Adin Nalić i Antonio Mirko-Čolak, dok se u strelce upisao i Danac Anders Kristiansen.

Birmančević se nalazi pri vrhu liste strelaca švedske lige sa pet postignutih golova u 12 kola.

Malme je pre ovog meča bio lider na tabeli sa 23 boda, dva više od Đurgardena.