• 0

Dva penala, VAR, autogol, povrede: Luda pobeda TSC-a u istorijskom meču Superlige

Svašta smo videli u Senti

• 0

Fudbaleri TSC-a pobedili su Novi Pazar u 1. kolu Superlige sa 2:0 na stadionu u Senti i zaseli su trenutno na čelo tabele još nedovršenog prvog kola.

Bila je ovo utakmica koja ulazi u istoriju srpskog fudbala, jer je po prvi put viđen VAR, kada je u 50. minutu meča sudiji Jovanu Šegrtu stigla reakcija iz VAR sobe da pogleda spornu situaciju i da li je igrač Novog Pazara igrao rukom.

Posle gledanja snimka, Šegrt je promenio odluku i pokazao na belu tačku, nakon čega je Nenad Lukić postigao gol.

To je bio drugi penal na ovom meču, a prvi je takođe sviran za TSC u 23. minutu, ali je tada Lukić promašio, pošto ga je golman Parazaca nadmudrio trikom pred sam šut.

Ipak, TSC je već pet minuta kasnije uspeo da povede i to posle nespretne reakcije Bojana Balaža, koji je ubacio loptu u sopstvenu mrežu.

TSC je mogao već na otvaranju drugog poluvremena da povede sa 2:0, Lukić je pokušao snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Paraza bravuroznom intervencijom sprečio sjajan gol.

Konačan rezultat postignut je nakon VAR intervencije i penala koji je pogodio Lukić.

TSC je do kraja mogao i do trećeg gola, a u samoj završnici utakmice Đakovac je pogodio stativu.

Meč je obeležilo i nekoliko povreda na obe strane, koje su premetile ostale igrače i trenere.