Rubin na čelu lige prvi put nakon 11 godina: Đorđe Despotović nastavlja da teroriše odbrane u Rusiji

Da li Rubin konačno može do titule u Rusiji?

• 2

Fudbaleri Rubina savladali su Arsenal iz Tule sa 3:0 u okviru drugog kola prvenstva Rusije, a najistaknutiji pojedinac bio je srpski napadač Đorđe Despotović koji je asistirao za prvi gol, dok je on postigao drugi gol na meču.

Rubin je ovom pobedom, bez obzira na to što ostale ekipe nisu odigrale svoje utakmice, uspeo da se popne na prvo mesto u ruskoj ligi po prvi put posle 11 i po godina.

Sve zasluge za ovakav podvig idu Đorđu Despotoviću, koji je nedavno imao i jednu zanimljivu izjavu gde je rekao da bi sada igrao u Real Madridu da nije slušao upravu Crvene zvezde.

Ekipa iz Kazanja je bolje otvorila utakmicu, već u 12. minutu meča, odigrali su sjajnu akciju, Đorđe Despotović je uposlio Hvan In Beoma koji je sa 16 metara lako savladao golmana Šamova.

Čekalo se 25 minuta na naredni udar Rubina, još jedna akcija, potom ubacivanje po zemlji upućeno Despotoviću, međutim, srpski napadač je oboren s leđa i sudija je odmah pokazao na belu tačku.

Siguran izvođan jedanaesterca je bio upravo čovek nad kojim je on i napravljen - Đorđe Despotović.

Konačnih 3:0 je postavljeno samo tri minuta kasnije, Hakšabanović je dodao Kvaratskejli, ovaj se namestio s nekih 20 metara i loptu je poslao u gornji levi ugao gola.

Kako je to sve izgledalo možete videti u videu na početku teksta.

Fudbalere Rubina naredni meč očekuje u okviru kvalifikacija za Konferens ligu, gde će u četvrtak, 5. avgusta, igrati protiv poljskog Rakova.