≫

Prva pobeda Voše ove sezone, prva i Kolubarina u istoriji najvišeg ranga takmičenja

Novosađani lako izašli na kraj sa Voždovcem, Lazarevčani prijatno iznenadili protiv Čukaričkog

• 0
fudbaleri vojvodine Foto: Arena sport

Superliga Srbije nastavljena je utakmicama 4. kola koje su odigrane u subotu, u Novom Sadu i u Lazarevcu, gde su pobede odneli domaći timovi.

Vojvodina je na "Karađorđu" savladala Voždovac 2:0, to je Novosađanima ujedno i prva pobeda iz tri meča ove sezone, a Kolubara je priredila najveće iznenađenje dosad trijumfom protiv Čukaričkog od 3:1, za istoriju, pošto je to prva pobeda Lazarevčana u najvišem rangu takmičenja.

Kolubara je, podsetimo, uz Radnički iz Kragujevca od ove sezone u najvišem rangu.

Novosađani su slavili golovima Veljka Simića i Mirka Topića, oba gola viđena su u prvom poluvremenu, i tada je već tim Slavoljuba Đorđevića završio posao u pogledu osvajanja bodova danas.

U prvoj situaciji Simić je imao lagan posao da sa jedva nekoliko metara sprovede loptu u nebranjenu mrežu.

Desetak minuta kasnije, posle kornera, Topić je nadvisio svoje čuvare, iskoristio neodlučnost golmana Voždovca i smestio loptu u mrežu.

Nastavak je doneo monotoniju na terenu, ali i jedan opasan sudar glavama na sredini terena, posle kojeg se pomoć ukazivala Vujnoviću iz Voždovca i Busniću iz Vojvodine.

Istovremeno, u Lazarevcu, pobedu Kolubari za istoriju doneli su strelci golova Đuranović, koji se dva puta upisao u strelce, i Mladenovića, koji su preokrenuli vođstvo gostiju u režiji prvog strelca lige Đorđa Jovanovića.