≫

Ajaks se iživljavao, pukla "petarda" u mreži novajlije, Tadić dva gola i asistencija

Šampion u naletu...

• 3

Holandski šampion Ajaks bio je domaćin novajliji NEK Najmehenu na otvaranju sezone u Amsterdamu, a posle sjajne partije počistili su ih sa 5:0.

Ređali su se strelci na semaforu Arene "Johan Krojf", a među njima se našlo i prezime našeg Dušana Tadića koji je povisio na 4:0 sjajnim udarcem posle kornera.

Srbin je prethodnio asistirao Mazrauiju za 2:0 u 10. minutu, a do drugog gola stigao je u 38. minutu na pas Stivena Berhuisa kojim je postavio konačnih 5:0.

Inače, NEK Najmehen, koji se letos vratio u Erediviziju, baš nema sreće sa Ajaksom, pošto je u sezoni 2016/17. kada je ispao, primio čak 10 golova od "Kopljanika" u dve utakmice.

Ajaks je ovom ubedljivom pobedom odmah zaseo na čelo Eredivizije ispred PSV-a zbog bolje gol-razlike.