Prošle godine u borbi za opstanak sad tukli Lion: Tim koji je Zvezdi prodao Dionija je hit Francuske

Anže kreirao novo iznenađenje u Ligi 1

• 10
luis Dioni Foto: Marko Jovanović

Francuski Anže je pravi hit u Francuskoj ove sezone. Klub koji je letos prodao Crvenoj zvezdi napadača Loija Dionija, zabeležio je i drugu pobedu u sezoni i to protiv velikog Liona koji je demoliran sa 3:0 u drugom kolu Lige 1.

Anže posle dve utakmice ima šest bodova i trenutno je lider prvenstva sa gol razlikom 5:0, a odlazak Dionija ne primećuje se u napadu ovog tima u kojem sada dominira Sofijan Bufal.

Nekadašnja zvezda Sautempotona postigla je vodeći pogodak protiv favorizovanog Liona u 20. minutu, a gosti su pravi debakl doživeli u nastavku kada su napravili neshvatljive defanzivne greške za koje su kažneni.

Prvo je štoper Marselo postigao autogol u 54. minutu, a kada je Lion ostao sa desetoricom zbog isključenja Kornea u 65. minutu bilo je jasno da mu spasa nema.

To je potvrdio i rezervista Onuahi koji je u 77. postavio konačnih 3:0.

Lion je definitvno u krizi, a "Boš-ball" iz pripremnog perioda nikako da zaživi.

Olimpik je u prvom kolu osvojio samo bod kod kuće protiv Bresta, pa doživeo ubedljiv poraz od Anžea, koji se prošle sezone borio za opstanak. Nešto će morati da se menja...