≫

Nikolićeva Lokomotiva preživela: Moskovljani u 88. minutu sa penala otkinuli bod šampionu Rusije

Umalo su gosti slavili, a imali su igrača manje još od 50. minuta

• 1
Marko Nikolić Foto: Profimedia/Sputnik

Fudbaleri Lokomotive, koje sa klupe predvodi Marko Nikolić, uspeli su golom u 88. minutu sa bele tačke da izvojevaju remi sa Zenitom 1:1 u četvrtom kolu šampionata Rusije.

Zenit, koji je aktuelni šampion Rusije, bio je bolji rival na terenu, pa čak i sa igračem manje.

Daler Kuzjajev je zaradio drugi žuti karton u 50. minutu kada je sapleo protivnika, te ostavio svoje saigrače na cedilu.

Umesto da napadnu, Nikolićevi izabranici su statično odgledali jednu polukontru koju je morao golman Giljerme da krati, ali on to nije dobro učinio, te je skrivio jedanaesterac.

Izvođenje je preuzeo Aleks Sutormin koji je u 85. minutu doveo Zenit do prednosti.

Ipak, Jerohin na drugoj strani šalje protivnika na belu tačku svojim nesmotrenim faulom tik na ivici kaznenog prostora.

Fedor Smolov, koji se nije proslavio igrom u dotadašnjem delu meča, pogodio je donju desnu stranu i postavio konačnih 1:1.

Lokomotiva je tako izbegla prvi poraz u ovoj sezoni, dok su gosti iz Sankt Peterburga prvi put ove sezone sa terena izašli bez pobede.