≫

Sadik nastavio da rešeta, Partizan polako trlja ruke: Fale još samo dva gola za ostvarenje bonusa

Almerija je slavila na početku nove sezone Segunde

• 4
Umar Sadik Foto: Profimedia/Zuma press

Nastavio je Umar Sadik tamo gde je stao prošle sezone! Bivši fudbaler Partizana bio je strelac prvog pogotka za Almeriju na meču protiv Kartahene u okviru prvog kola španske Segunde, čime je faktički otvorio put ka pobedi i mestu na čelu tabele - 1:3 (0:2).

Nigerijac je tako samo potvrdio da se nalazi u fantastičnoj formi, pošto je na poslednjem prijateljskom meču protiv Betisa postigao dva pogotka.

Podsetimo, u prethodnoj takmičarskoj godini ukupno je 22 puta postizao golove za Almeriju u svim takmičenjima, a ovo mu je bio 23. pogodak od od, što znači da mu nedostaju još dva kako bi Partizan "zaradio" svoj bonus.

Do prvog gola od zvaničnog početka sezone došao je u 19. minutu na asistenciju Hozea Karlosa Laza. Almerija je duplirala prednost u 35. minutu preko Ramazanija, a u 42. minutu je postigla i treći gol koji je poništen naknadno zbog ofsajd pozicije.

U drugom poluvremenu je duhove uspeo da uzburka Luna u 49. minutu kada je smanjio na 2:1, ali je Ramazani otklonio sve dileme na oko pola časa pred kraj meča kada je vratio Almeriju na dva gola razlike.