≫

Olimpijakos, Šturm, Rapid i Omonija ubedljivi, na pragu su Lige Evrope

Odigranie su preostale utakmice plej-ofa za prolaz u drugo po jačini evropsko takmičenje

• 0
Olimpijakos Foto: Tanjug/Ap

U četvrtak su, osim mečeva plej-ofa za Ligu Konferencija, odigrani i mečevi doigravanja za prolaz u Ligu Evrope, kojoj su, nakon 90 minuta fudbala, veoma blizu ekipe Olimpijakosa, Šturma, Omonije i Rapida.

Atinjani su na svom terenu imali obavezu da se iskupe za eliminaciju od Ludogoreca u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ozbiljno su shvatili zadatak igrači Pedra Martinsa, pa je ceh platio Slovan iz Bratislave koji će pred revanš biti u "debelom" rezultatskom zaostatku - 0:3.

Strelci golova za tim iz Pireja bili su Kamara, Sise i Božikov, koji je u 67. minutu autogolom zapečatio sudbinu Slovaka.

Ubedljiv je bio i Šturm, i to na gostovanju šapionu Slovenije Muri - 1:3.

Jasno je da Slovence u revanšu čeka "nemoguća misija" iako su poveli preko Škofleka već u 3. minutu, ali su Jančer, Kitašvili i Jebora režirali preokret i obezbedili gostima gotovo izvestan prolaz u grupnu fazu.

Veliku pobedu upisla je i Omoniju, obećavajuću pred revanš sa Antverpenom - 4:2.

Kiprani, koji su se preselili sa koloseka kvalifikacija za Ligu šampiona, do vrha su napunili mrežu Belgijanaca preko Luizua (dvostruki strelac), Kokulisa i Atiemvena, pa će meč u Belgiji čekati sa velikim suficitom i lepim šansama da mogu doći do grupne faze Lige Evrope.