≫

Mrkajić poništio bruku golmana Vojvodine: Lale konačno "skinule mrak" na Karađorđu

Novosađani pobedili Novi Pazar sa 2:1 u petom kolu Superlige

• 0
Miljan Vukadonović, Vojvodina Strelac prvog gola Vukadinović; Foto: Arena Sport

Teže nego što se očekivalo Vojvodina je stigla do druge prvenstvene pobede, prve na svom terenu u novoj sezoni elitnog takmičenja. Izabranici Slavoljuba Đorđevića uspeli su da savladaju Novi Pazar na"Karađorđu" sa 2:1 u 5. kolu Superlige.

Uspeli su gosti da izjednače početkom drugog dela i zakomplikuju situaciju na terenu, posle ranog vođstva i pogotka koji je postigao Miljan Vukadinović.

Do prvenca u novoj sezoni on je stigao posle šuta Veljka Simića i odbitka koji je smestio u mrežu gostiju u 10. minutu.

Mogao je Novi Pazar do izjednačenja i u finišu prvog poluvremena, ali je golman domaćih Nikola Simić uspeo da sačuva mrežu posle pokušaja Bacanovića i Mladenovića.

Ipak, nije se proslavio čuvar mreže Novosađana početkom drugog dela kada je užasno reagovao posle udarca glavom Aganspahića koji je trećim pogotkom u sezoni izjednačio rezultat u 49. minutu.

Ključni detalj na meču dogodio se u 56. minutu kada je Đorđević uveo u igru Momčila Mrkajića umesto mladog Kabića.

Vojvodina je zaigrala mnogo bolje, a u 79. posle kornera upravo je Mrkajić prvim pogotkom u sezoni doneo vredan trijumf domaćinu.

Pobedu koja je Vojvodinu pomerila ka osmom mestu na tabeli (uz meč manje) kao najavu boljih dana za "Staru damu".

Novi Pazar i dalje ostaje na začelju među najslabijim timovima u ligi sa samo jednim bodom, i bez prvenstvene pobede.