≫

Tzv. Kosovo stiglo do prve pobede u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo

Veliko iznenađenje u Gruziji...

• 5

Fudbalska reprezentacija tzv. Kosova ostvarila je trijumf protiv Gruzije u gostima sa 1:0 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Nije bilo navijača u Batumiju, a jedini gol na meču viđen je već u 18. minutu i to autogol štopera domaće reprezentacije Davita Hočolave.

Gosti su u većem delu utakmice bili defanzivno orijentisani, ali su uspeli da se odbrane usled jalovih napada Gruzina. Najbolje prilike za domaće propustili su Giorgi Kvilitaja u 58. i Georges Mikautadze u 73. minutu.

Takozvano Kosovo je u 85. postiglo još jedan gol, ali je VAR potvrdio da je napadač Lacija Murići bio u nedozvoljenoj poziciji.

Selekcija tzv. Kosova trenutno ima tri osvojena boda i gol-razliku 2:6 posle tri utakmice meča, dok Gruzija ima samo jedan bod sa gol-razlikom 2:5.