Odgirano je peto kolo na drugoligaškim terenima u Srbiji

• 2
FK Mačva - FK Partizan Printskrin: Telegraf

Lider Prve lige Srbije, ekipa Inđije, neprijatno je iznenadila svoje navijače prvim kiksom u sezoni i to na svom terenu.

Iako je povela protiv Radničkog, tim iz Sremske Mitrovice je uspeo da izjednači pred kraj prvog poluvremena, i ispostavi se tada već postavi konačan rezultat (1:1).

Žarkovo je slavilo posle velikog preokreta u derbiju petog kola Prve lige Srbije protiv Javora sa 2:1. Gosti iz Ivanjice su imali prednost od 42. minuta, ali su u 70. ostali sa igračem manje.

Domaći su to znali da iskoriste, pa su najpre izjednačili, a pet minuta pre kraja meča uspeli i da preokrenu. Na kraju susreta, u prvom minutu nadoknade, viđena su još dva crvena kartona, po jedan na obe strane.

Zlatibor je stigao do prve pobede posle tri vezana remija. Čajetinci su na domaćem terenu savladali Železničar sa 2:0, uz po jedan postignut gol u oba poluvremena.

Timok je u Zaječaru do nogu potukao dobanovačku Budućnost (5:0). Posle 18 minuta domaći su imali tri gola viška, do kraja gosti su još dobro prošli...

Važan trijumf ostvario je i debitant Mladost GAT i to minimalnim rezultatom protiv IMT-a. Do tri boda kraj Hale sportova Novosađani su došli golom u 40. minutu.

Mačva je u Šapcu demolirala ambiciozni Rad sa 4:0 i zakovala ga za samo dno tabele posle pet odgiranih utakmica.