Pod Bagdalom tvrđava: Napredak upisao i 5. uzastopnu pobedu na svom terenu ove sezone

Kruševljani bolji od Radnika iz Surdulice na otvaranju 8. kola

• 2
Napredak - Kolubara Foto: Printscreen/Arena Sport

Fudbaleri Napretka upisali su i petu pobedu u Superligi. Popularni "Čarapani" su na stadionu pod Bagdalom savladali Radnik iz Surdulice sa 1:0 na otvaranju 8. kola.

Jedini pogodak na meču postigao je napadač domaćih Đorđe Jovanović u 57. minutu i to posle prodora i asistencije Mladana Stevanovića sa leve strane.

Jovanović, koji je bio strelac dva gola u prvom kolu protiv Kolubare, upisao se u strelce posle šest utakmica.

Napredak je bio mnogo bolji tokom čitave utakmice iako je rano ostao bez napadača Kočića koji se povredio u prvom poluvremenu posle pada na rame.

Najbolju priliku za domaćine u prvih 45 minuta imao je kapiten Napretka Saša Marjanović, ali je iz dobre pozicije glavom tukao visoko preko gola.

Radnik je odigrao skroman meč, tek na momente je uspevao da se približi golu koji je čuvao Nikola Vasiljević, ali bez opasnijeg pokušaja da ugrozi trijumf domaćina.

Mogli su domaćini i do ubedljivije pobede u finišu, ali je dobar udarac novajlije Petra Đuričkovića odbranio golman gostiju Ranđelović.

Napredak je petom pobedom iz isto toliko mečeva na svom terenu potvrdio epitet najozbiljnijeg domaćina u Superligi, pa se može reći da je pod Bagdalom "nikla" nova tvrđava.