≫

Srbija porazom počela SP u futsalu: Favorizovani Iran kaznio greške Orlova i rutinski slavio sa 3:2

Tako blizu, a tako daleko...

• 6
Futsaleri Srbija, Iran Printskrin: Youtube / Loznica info

Futsaleri Srbije poraženi su od favorizovane ekipe Irana sa 3:2 u prvom kolu Svetskog prvenstva koje se održava u Litvaniji.

Imaju za čim da žale naši reprezentativci... Iako totalni autsajderi protiv ekipe koja je na prethodnom SP osvojila treće mesto, Srbija je zapravo pružila vrhunsku utakmicu.

Imala je Srbija posed, imala je sve u svojim rukama, ali su dva brza gola u četvrrtom minutu utakmice napravila prevagu, te su dopustila Iranu da mirno privede utakmicu kraju.

Uspeo je Stojković golom za 2:1 da pokaže "zube", te je naglasio i bolje drugo poluvreme.

Drugi deo igre je doneo i veću borbenost Srbije, viđen je još po gol na obe strane, ali... Tako blizu, a tako daleko.

Kako god, narednu utakmicu naša reprezentacija igra protiv Argentine, ekipe koja brani titulu na ovom Svetskom prvenstvu.

Srbija - Iran 2:3 (1:2)

(Stojković, Tomić - Ahmadi, Fahimi, Esmailpur)

Izveštaj meča:

Od prvog minuta je Srbija krenula ofanzivno i pokazala je da neće biti lak protivnik Irancima, koji su u meč ušli kao favoriti.

Već u drugom minutu je došlo i do prvog oštrijeg faula Iranaca, koji je sankcionisan žutim kartonom, a Srbije je imala udarac sa nekih devet metara.

Ipak, čitava igra naše reprezentacije se slomila u četvrtom minutu, kada je u samo 10 sekundi primila dva pogotka.

Prvo je Ahmadi silovitim udarcem "probušio" Aksentijevića, da bi kasnije i Fahimi postigao gol posle odlične akcije.

Futsal reprezentacija Srbije, Slobodan Rajčević Foto: MN Press

Sledeće uzbuđenje na meču je viđeno u 11. minutu igre, kada je strelac prvog pogotka Ahmadi dobio drugi žuti karton, te je naša reprezentacija imala priliku da igra sa igračem više, ali ipak...

Golman Samimi je poput hobotnice ukrotio svaku loptu ka svom golu.

Ipak, uspela je Srbija da postigne gol, igrao se 18. minut, Stojković se našao na pravom mestu i na asistenciju Pršića je uspeo da ugura loptu u gol.

Drugo poluvreme je donelo još veći pritisak Srbije, naša reprezentacija nije ustuknula pred pritisikom, već je hrabro jurnula u njega.

Čitavog poluvremena su se ređale šanse i šutevi ispred gola Samimija, ali sve je to bilo previše lako da bi se ugrozio ovaj golman...

Tukli su Lazarević, Kocić, Tomić, Rakić... Ali ili daleko pored gola, ili pravo u golmana Irana.

Sve promašaje je kaznio Esmailpur u 37. minutu, kada je postigao gol za 3:1 i time rešio pitanje pobednika.

Ipak, proradio je srpski inat, te su naši reprezentativci već u sledećem napadu postigli gol za 3:2.

Sat je pokazao još dva minuta do kraja, Srbija je ponovo nastavila da preti, ali... To je sve što se moglo videti od naših futsalera u ovoj utakmici.

Na samom kraju utakmice, Slobodan Rajčević je zaradio i crveni karton zbog povlačenja jednog futsalera iz Irana.