Počela Liga konferencija: Fejenord bez pobede, poker Makabija "jermenskim Srbima"

Novo takmičenje ulazi u punu snagu

• 0
Liga konferencija Foto: UEFA

Prvo izdanje Liga konferencija je počelo i imamo prve rezultate - Fejenord nije uspeo u Haifi protiv Makabija da ostvari pobedu pošto su dva tima odigrali bez golova, dok je Makabi iz Tel Aviva kompletirao uspešan dan za izraelski fudbal savladavši Alaškert na svom terenu sa 4:1 u sklopu grupe A.

Fejenord je, po imenu i renomeu, bio favorit u ovom susretu, ali nije uspeo da savlada domaćina u Haifi.

Holandski predstavnik je tek dodao gas u drugom poluvremenu, ali ni posle 15 udaraca nije uspeo da savlada protivnika.

Za razliku od Haife, u Tel Avivu je bilo čak pet golova, a od toga su četiri završili u mreži Alaškerta.

Prvi gol za Makabi postigao je Perica u 13. minutu, a četiri minuta kasnije Embalo je poravnao rezultat. Zatim Kaničovski u 32. vraća prednost domaćinu, da bi reprezentativac Izraela Biton iz penala ispostavio već 3:1 na poluvremenu.

U 72. minutu je bilo 4:0, a asistenciju Perice u gol je pretvorio Hozez za konačnih 4:1.

Za Alaškert, srpski golman Ognjen Čančarević se nije dobro proveo. Branko Mihajlović je odigrao prvo poluvreme, da bi ga zamenio Marko Milinković.