Šumadijski barjak se vijori na voždovačkom krovu, Mirić je nezaustavljiv!

Radnički prekinuo post, pao je Voždovac u gostima po notama iskusnog ofanzivca

• 3
marko mirić

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog bili su na visini zadatka, i doslovno rečeno, jer su na voždovačkom krovu savladali domaći sastav rezultatom 2:1 (1:1) u okviru 9. kola Superlige. Tako su gosti prekinuli niz od pet mečeva bez trijumfa, bila im je ovo treća pobeda kojom su se pozicionirali na devetoj poziciji, odmah iza današnjeg rivala.

Liderski je i ovaj meč odigrao prekaljeni Marko Mirić, kapiten Kragujevčana, čiji je peti gol u sezoni doneo prednost gostima i najavio povoljan ishod za Šumadince. Majstorski je odreagovao Mirić u toj situaciji, pošto mu je golman Voždovca odbranio prvi pokušaj. Došao je do odbijene lopte Mirić, lažnjakom izbacio iz igre čuvara, a onda rutinirano pogodio za vođstvo.

Ono što je Mirić za Radnički, Vujnović je to definitivno za Voždovac - daleko najproduktivniji igrač "Zmajeva".

Njegov nogi gol, četvrti ove sezone, viđen je u 69. minutu, za egal, i najavu burnog nastavka u kojem su oba tima igrala spuštenih gardova - na pobedu!

Radnički je imao više sreće i kvaliteta, poveo je 2:1 samo tri minuta od primljenog gola i noakutirao rivala. Strelac je bio Trifunović posle milimetarski preciznog hica iskosa sa desne strane.