≫

Liga Kup: Fulam ispao bez Mitrovića, a i Jokanoviću su penali bili nesrećni, Sitijeva šestica za osminu finala

Mančester siti je na svom terenu izašao sa mlađarijom u odbrani i teškom artiljerijom u napadu

• 2
Slaviša Jokanović

Aleksandar Mitrović nije bio ni na klupi Fulama za duel šesnaestine finala Liga Kupa, a to se i odrazilo na tim koji je nakon 0:0 i penala eliminisan od Lidsa.

Pravo je čudo da nije bilo golova na susretu Fulama i Lidsa, jer su zaedno uputili 28 udaraca na gol.

Na kraju odlučivali su penali gde su gosti bili bolji 6:5.

Liverpul je izašao pred Norič bez glavnih aduta, ali je ipak slavio sa 3:0 na gostujućem terenu.

Pobede Liverpula i Sitija

Minamino i Origi su zamenili Salaha i Manea, a svoju priliku su opravdali golovima.

Prvo je Minamino u četvrtom minutu zatresao mrežu, da bi tim sa Enfilda osetio opasnost nakon što je Norič dobio jedanaesterac tri minuta pre kraja poluvremena.

Ipak, Colis promašuje sa bele tačke, a kazna stiže već u 50. minutu kada Origi pogađa na asistenciju Cimikasa.

Deset minuta pre kraja susreta, Minamino ponovo opisuje svoje ime na sefamos za konačnih 3:0.

Mančester siti je na svom terenu izašao sa mlađarijom u odbrani i teškom artiljerijom u napadu, što je bilo dovoljno za silovitih 6:1 protiv Vikomba.

Ipak, za to je bio potreban preokret, jer je gost poveo sa 1:0 golom Hanlana u 22. minutu, ali je već do kraja poluvremena bilo 3:1.

De Brujne, pa Marez, zatim Foden i Feran Tores, da bi Marez još jednim golom najavio i pogodak mladog Palmera.

Veće iznenađenje možemo utvrditi kod ispadanja evertona od strane KPR-a na penale, a u 90. minuta je bilo 2:2.

Još jednu lošu noć za Slavišu Jokanovića ozvaničili su penali kojima je Sautempton izbacio njegov Šefild junajted.

Nakon 90 minuta je bilo 2:2 i uspeli su da se vrate momci srpskog stratega u egal, ali sa bele tačke su bili očajni.

Svoje noći pod zvezdanim nebom imali su Rodrigez iz Barnlija i Fors iz Brentforda koji su postigli po čak četiri gola u pobedama svojih timova.