≫

Udario brat na brata: Sergej i Vanja podelili bodove, Lacio u Torinu izvukao remi iz penala u nadoknadi

Umalo Vanja da uzme celi plen Sergeju

• 0
Ćiro Imobile

Fudbaleri Torina i Lacija remizirali su u petom kolu Serije A nakon što su Rimljani uspeli da izjednače sa bele tačke u nadoknadi meča za 1:1.

Na domaćoj strani Vanja Milinković Savić, a na drugoj njegov rođeni brat Sergej. Na kraju, porodično, podela bodova. Iako su celi plen zaslužili "bikovi".

Sve što je bilo bitno za utakmicu, desilo se u poslednjih 15 minuta susreta.

U 76. minut, Marko Pjaca je izvanredno reagovao glavom u kaznenom prostoru nakon centaršuta Singa i sa prve, desne stative skočio i pogodio za vođstvo Torina.

Domaćin je pre toga imao tri izgledne prilike preko Ansaldija, Brekala i Sanabrije, tako da je prednost došla kao nagrada za trud.

Taman kada su svi pomislili da rimski tim nema šta da traži u Torinu, Điđi je u kaznenom prostoru, u prvom minutu nadoknade, evidentno oborio Murićija i poklonio penal gostima.

Vanja nije uspeo da odbrani udarac sa 11 metara Ćira Imobilea koji je poslao loptu u suprotnu stranu od reakcije golmana.

Vanjin brat Sergej je na drugoj strani odigrao čitavu utakmicu, a i zaradio žuti karton nakon sat vremena igre.

Uz golmana iz porodice Milinković-Savić, za Torino je nastupio i Saša Lukić koji je ušao u igru u 62. minutu.

Za razliku od drame u Torinu, Sampdorija je na svom terenu žestoko poražena od Napolija sa 4:0.

Osimhen je načeo domaćina već u 10. minutu, a do poluvremena je bilo i 2:0 golom Fabijana Ruiza.

Samo što je počeo drugi deo igre, u 50. minutu, Osimhen je i drugi put upisao ime na semaforu, a priču je zaključio Zjelinski u 59. minutu.

Antonio Kandreva se u 73. minutu ponadao da je uspeo da Sampdoriju makar skloni sa nule, ali je VAR signalizirao ofsajd i zaključio tužnu priču domaćina.