≫

Borusija udarila na Borusiju: Dortmund totalno nadigran bez šuta u okvir gola, Menhegladbah do tri boda

• 0
Borusija Dortmund Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda poraženi su u šestom kolu Bundeslige na gostovanju Menhengladbahu sa 1:0.

Dortmund je pošteno nadigran, nije uspeo da uputi udarc u okvir gola, a statistički su bili prilično iza protivnika na svim poljima.

U tri minuta se gostima srušio čitav svet.

Denis Zakarija je u 37. minutu naleteo na odbijenu loptu, sproveo je u levi ugao gola protivnika i ispostaviće se, postavi konačni rezultat.

Već u 40. minutu, Mahmud Dau dobija drugi žuti karton i tako ostavlja svoje saigrače na cedilu.

Dve prilično dobre šanse nisu uspeli da iskoriste u Menhengladbahu, a za to je umalo stigla kazna nakon što je Torgan Azar tukao glavom preko prečke u 91. minutu.

Ostaje Dortmund na 12 bodova, preskočio ga je Leverkuzen koji je sada prvi pratilac vodećeg Bajerna, dok Menhengladbah nastavlja da igra toplo-hladno i takvi rezultati ga drže na sredini tabele.