≫

Apsolutni svetski rekorder Timo VARner: Video tehnologija mu poništila 16. gol u poslednjih godinu i po dana

Nemac baš nema sreće od dolaska iz Lajpciga

• 0
FK Čelsi, Timo Werner, Timo Verner Foto: Tanjug/AP

Čelsi je savladao Sautempton tek sa igračem više (3:1) u sedmom kolu Premijer lige u meču koji je obeležio Timo Verner.

Nemački napadač, koji je prošlog leta stigao iz Lajpciga i sa timom iz Londona osvojio Ligu šampiona, i dalje ostaje prepoznatljiv po svojim promašajima, može da dobije i novi nadimak - VARner.

I danas je bio u centru pažnje pošto je pri rezultatu od 1:0 savladao golmana Svetaca četiri minuta pre odlaska na odmor. Počeo je da slavi pogodak, ali je sudija Etkinson poručio da ipak mora da se konsultuje sa VAR-om.

Majk Din je doneo je odluku da se gol poništava jer je pre pogodka Aspilikueta napravio prekršaj i tako je 16. put od dolaska u London (pre godinu i po dana) Verner doživeo da mu se pogodak ne važi, po čemu je apsolutni svetski rekorder.

Sreća pa Verneru iz VAR sobe nisu nešto kasnije poništili pobedonosni gol u 83. minutu...