Luda završnica prvog poluvremena na Marakani: VAR nije dao penal Metalcu, ovi izjednačili, mogli i da vode

Tim iz Gornjeg Milanovca odlično se suprotstavio crveno-belima

• 7
Metalac slavlje Stuparević Foto: MN Press

Fudbaleri Metalca odigrali su sjajno prvo poluvreme na stadionu "Rajko Mitić" protiv Crvene zvezde, posle kojeg imaju nerešen rezultat - 1:1. Mnogo uzbuđenja viđeno je u samoj završnici ovog dela igre, kada su igrači gostujućeg sastava tražili penal, potom postigli izjednačujući gol, a onda mogli i do vođstva.

Prva situacija desila se u 35. minutu, kada je u šesnaestercu Zvezde proveravano da li je Eraković igrao rukom. Protestovali su domaći, bilo je evidentno da je fudbaler crveno-belih igrao rukom, ali je problem što je lopta najpre pogodila u taj deo tela igrača Metalca.

A samo pet minuta kasnije Metalac je došao do svog izjednačujućeg gola. Strelac je bio Filip Stuparević, bila je to odlična akcija gostiju nakon centaršuta Damjana Krajišnika, koja je krunisana dobrom reakcijom bivšeg napadača Voždovca.

Malo je nedostajalo da Metalac povede sa 2:1 u finišu, ali je Zoran Popović uspeo da "sačuva" glavu fudbalerima domaće ekipe, koji će u drugom delu sigurno morati da se izdignu nakon velikog pada sa kraja prvog poluvremena.