≫

Desetkovana BiH u Kazahstanu podebljala šanse za Mundijal, Prevljak sa dva komada razbio bedem domaćina

Kazahstan je za čitav susret uspeo da jednom uputi šut u okvir gola

• 2
Smail Prevljak Foto: Printscreen/Youtube

Fudbaleri Bosne i Hercegovina došli su prve pobede u petom kolu grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo pošto su u Kazahstanu slavili sa 2:0.

Veliko pitanje je bilo kako će BiH odigrati meč u Nur Sultanu bez nekoliko prvotimaca koji nisu dobili vizu za tu zemlju, ali je iz velikog problema iznađeno sjajno rešenje.

U 25. minutu je Stevanović asistirao za Smaila Prevljaka koji je pogodio mrežu za vođstvo gostujućeg kolektiva.

Kazahstan je za čitav susret uspeo da jednom uputi šut u okvir gola, pa je za tu apstinenciju žestoko kažnjen u 66. minutu, ponovo od istog igrača.

Centaršut je stigao sa desne strane, prvi na nju je natrčao Edin Džeko koji je uspeo da izdrži duel i prosledi loptu na drugu stativu gde Prevljak nije imao problema da postavi konačnih 2:0.

Ova pobeda je BiH podigla na poziciju plej-ofa za Mundijal i pred nastavak kvalifikacija ima za bod veće šanse za učešće na prvenstvu sveta od Ukrajine i Finske koja, doduše, ima i utakmicu manje.