≫

Nema Mesija, a ni Nejmara - ali je Embape tu: PSŽ preokretom slavio protiv hita prvenstva

Embape, nakon asistencije, stupa na belu tačku i pogađa za konačnih 2:1

• 3
Kilijan Embape Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Pari Sen Žermena imali su još jednom dosta muka da slave u prvenstvu Francuske, ali su u 10. kolu preokretom savladali Anžer na svom terenu sa 2:1.

Zbog reprezentativne pauze, "svecima" nisu mogli da igraju svi Južnoamerikanci, uključujući Lionela Mesija, Nejmara i Anhela Di Mariju.

I pored toga, uspeli su da slave protiv Anžera koji je u jednom momentu susreta zauzimao i drugu poziciju na tabeli.

Taj momenat je usledio posle gola Fulđinija u 36. minutu, tako da je gostujući kolektiv otišao sa prednošću na pauzu.

Do 63. minuta, trener Maurisio Poketino je u igru ubacio Bernata i Vajnalduma koji su ubrzali igru.

Šest minuta kasnije, Kilijan Embape centrira Danilu Pereiri koji potpuno samo, sam 6-7 metara, glavom sprovodi loptu u mrežu za 1:1.

Da bi se dodatno ubrzala ekipa, na teren stupaju Hakimi i Draksler, a u trećem minutu su se napori isplatili.

Štoper Kapel, u odbrani svog gola, igra rukom. Sudija Dešepi je dobio signal iz VAR sobe i nakon pregleda snimka dosudio jedanaesterac.

Embape, nakon asistencije, stupa na belu tačku i pogađa za konačnih 2:1 i neverovatnih devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Lens koji ima i meč manje.