Juventus se spasao iz penala u 89. minutu, niko zadovoljan u "Derbiju Italije"

Veliki rivali remizirali u "Derbiju Italije"

• 0
pablo dibala

Jedna od najvećih evropskih derbija, največi na "Čizmi" završen je bez pobednika - 1:1. Na kraju. Niko zadovoljan.

Inter i Juventus su se sudarili u momentu kada je i jednima i drugima pobeda bila od izuzetne važnosti da se hvata priključak za "odbeglima" Napolijem i Milanom. Otud i nerešen rezultat nije ono znog čega mogu pevati, mada, ako treba tražiti pobednika večeras, to su igrači gostiju.

Sama činjenica da su do boda došli u 89. minutu, i to iz penala, dovoljna je da budu srećniji ovakvim epilogom.

Tvrda utakmica je viđena na "Meaci", a većina bitnih stvari desila se u prvih 20 minuta, te u samom finišu utakmice.

Juve je dobro otvorio meč, imali su šanse preko Morate i Aleksa Sandra, ali je Handanović skinuo njihove udarce. Inter je u 17. minutu iz prve prave šanse stigao do vođstva.

Čalhanoglu je snažno "tukao", lopta je pogodila stativu i došla do Edina Džeka koji iz takvih situacija ne greši. Refleksno je odreagovao i poslao loptu u mrežu. Bio je to već sedmi gol bosanskohercegovačkog napadača kojim se pozicionirao na drugom mestu liste strelaca u Seriji A.

paulo dibala

Juventus je u ostatku meča pokušavao da dođe do poravnanja međutim defanziva Intera delovala je stabilno i nije bilo previše prostora za napadače "Stare dame".

Ipak, uporni igrači iz Torina su profitirali minut pre kraja, u 89. minutu, i došao do gola i boda. Penal koji je dodeljen gostima sigurno je izveo Dibala, a nedugo potom trener domaćih Simone Inzagi je isključen zbog protesta.