Vojvodina u naletu, Vukadinović približio Novosađane beogradskoj trojci

U malom vojvođanskom derbiju ekipa Slavoljuba Đorđevića savladala Proleter 1:0

• 0
miljan vukadinović Foto: MN Press

Fudbaleri Vojvodine uhvatili su zalet, serija dobrih rezultata je iza "Lala", koje su dobru formu potvrdile "minimalcem" potiv Proletera u dinamičnoj utakmici na "Karađorđu" - 1:0.

U četiri poslednja kola dva remija i dve pobede su bilans Novosađana, otud i pomak u poretku na tabeli, TSC je sada pao na petu poziciju, a Voša je četvrta - prva iza beogradskog trija koji je najstandardniji u vrhu tabele poslednjih godina.

Strelac pobedonosnog gola bio je Miljan Vukadinović, već u 11. minutu se uz mnogo sreće "upisao", pošto je u pokušaju da preskoči golmana Proletera u padu pokupio loptu i ubacio je u mrežu.

Bio je to, ispostavilo se, ključni detalj meča u kojem je bilo još mnogo uzbuđenja.

U drugom poluvremenu napadao je uglavnom Proleter, jureći vođstvo Vojvodine i u takvom odnosu snaga se istakao golman Vojvodine Simić briljantnim intervencijama u 66. i 67. minutu.

Na drugoj strani, Vojvodina je opasno dva puta pretila golu Proletera u nadoknadi vremena.

U još jednoj utakmici ove runde, u Novom Pazaru, domaći sastav je odigrao 1:1 sa Radnikom koji nije uspeo da potvrdi ono što je pokazao protiv Zvezde u minuloj utakmici u Surdulici.