≫

Nišlije dobile derbi dva Radnička: Sudija im poništio penal, pa svirao u 94. za pobedu

Domaćin slavio sa 2:1 u zaostalom meču

• 0

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su večeras imenjaka iz Kragujevca 2:1 (1:1) u zaostaloj utakmici 13. kola Superlige Srbije.

Gosti iz Kragujevca poveli su golom Uroša Blagojevića u šestom minutu, samo tri minuta kasnije izjednačio je Stefan Mitrović, da bi pobedu Nišlijama doneo u samom finišu, u četvrtom minutu sudijske nadoknade, Miljan Škrbić iz penala.

Nespretno je jedan igrač Kragujevčana igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a za sudiju Stefanovića nije bilo dileme da pokaže na 11 metara. Zanimljivo, sudija je i na početkua meča svirao penal za domaćina, ali je isti poništio posle gledanja VAR snimka.

Kragujevčanima je ovo bio peti uzastopni poraz u Superligi, ukupno šesti računajući Kup, i ostali su na 13. mestu sa 14 bodova. S druge strane, Nišlije imaju tri uzastobne pobede (uz onu u Kupu) i 9. su sa 20 bodova.