Mitrović nastavlja da teroriše golmane, Fulam slavio 7:0 u gostima

Srpski napadač igra sezonu života, pritom je zabeležio i dve asistencije

• 33
Aleksandar Mitrović, Fulam Foto: Printscreen/Stremja

Aleksandar Mitrović nastavlja da trese protivničke mreže i ne namerava da stane! Srpski reprezentativac postigao je u sredu veče svoj 19. gol u sezoni, na gostovanju Fulama protiv Blekburna u okviru 16. kola Čempionšipa!

Mitrogol je u maniru onog klasičnog ostrvskog napadača zatresa mrežu rivala u 19. minutu, nakon što je sačekao loptu Serija iz kornera i iz peterca je poslao u mrežu za 2:0. Prethodno je Kebano načeo Blekburn u 6. minutu.

Ovo je Mitroviću i peti uzastopni meč na kom postiže golove, a dao ih je ukupno devet. U prethodnom kolu je postigao het-trik protiv VBA, zatim je pre toga dao dva protiv Notingema, jedan Kardifu i dva KPR-u.

Mitrović je zabeležio i dve asistencije na ovom meču, u 54. i 58. minutu, a oba puta strelac je bio Hari Vilson. Srbin je potom u 67. ustupio mesto na terenu Munizu Rodrigu koji je do kraja dao dva gola u ubedljivom trijumfu Fulama od 7:0.

Kebano je takođe dodao još jedan, a Fulam sada ima 35 bodova na drugom mestu, dva manje od Bornmuta koji je poražen od Prestona kod kuće.