BiH ne ide na Mundijal: Finska izbacila komšije, Puki dobio aplauze u Zenici!

Kada su se svi ponadali još jednom da ima prilike, ona je brzo nestala

• 14
BiH poražena od Finske u Zenici i oprostila se od Mundijala u Kataru Foto: Tanjug/AP

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine presudila je sama sebi na svom terenu. Selekcija Finske je igrala sa igračem manje više od 50 minuta i na kraju slavila sa 3:1 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, te komšije sigurno neće ići na veliku smotru u Kataru.

BiH je morala da slavi u ovom meču kako bi razmišljala o prolasku u baraž iz grupe D, ali ona nije uspela da dođe ni do remija u Zenici.

Sve je otišlo u krivom smeru za bosansko-hercegovačku selekciju i samo je nekih pet minuta postojala nada da može da dođe do drugačijeg ishoda.

u 24. minutu je Miralem Pjanić igrao rukom u šesnaestercu, ali je Temu Puki promašio sa bele tačke.

Kao da taj spas nije bio dovoljan, samo četiri minut kasnije, Markus Fors je Finsku ipak doveo do prednosti pred veoma zanimljiv nastavak meča.

Ako dovoljna pomoć nije bila od Pukijevog promašenog penala, Juka Raitala je napravio užasan start i zaradio crveni karton osam minuta pre kraja prvog poluvremena.

Svi su osećali da može da dođe do preokreta, iako nije bilo mnogo ideja na koji način bi to moglo da se desi.

Umesto da se krene u rešavanje problema, još veći je nastao u 51. minutu kada je Robin Lod povisio na 2:0.

Već tada je počelo negodovanje publike koje je za trenutak nestalo u narednom periodu.

U igru je ušao Luka Menalo koji je posle samo 120 sekundi provedenih na terenu uspeo da smanji na 2:1.

Kada su se svi ponadali još jednom da ima prilike, ona je brzo nestala.

Danijel Ošonesi se prikrao u 73. minutu iza leđa defanzivaca BiH i vrlo lako postigao pogodak postavivši samo nogu na centaršut sa desne strane.

Temu Puki, kao najveća zvezda Finske, dobio je aplauze na Zenici, iako on nije taj koji je presudio u ovom meču.

Nastavili su se napadi domaćeg kolektiva do kraja, ali ništa se nije desilo do kraja meča.

Sada Finska sa 11 bodova dolazi do plej-of pozicije i prilike da možda odu na Mundijal.

Imaju dva boda više od Ukrajine pred poslednje kolo, dok je BiH definitivno ostala bez svih šansi za plasman u Katar.