Šou u beogradskom derbiju: Nestvarni kiksevi oba golmana i pobeda BASK-a iz preokreta

BSK je vodio sa 2:1 pred samu završnicu, ali su Crveni okrenuli u poslednjih desetak minuta

• 0
BSK - BASK Foto: Youtube / Printscreen

U poslednjem okršaju 14. kola Srpske lige Beograd videli smo jedan krajnje zanimljiv, ali i bizaran meč. Ništa nije nagoveštavalo da ćemo posle mirnog prvog poluvremena videti pravu goleadu u drugom, gde je palo čak pet pogodaka od kojih mnogi mogu da "padnu" na dušu čuvara mreže i jedne i druge ekipe. Na kraju, pobedu u Borči protiv BSK-a odnela je ekipa BASK-a - 2:3 (0:0).

Kao što smo pomenuli, prvo poluvreme bilo je sasvim mirno, što je donekle bilo i očekivano uzimajući u obzir da se i jedna i druga ekipa bore za ulazak u Prvu ligu Srbije, pošto se nalaze u gornjem delu tabele. BSK-u su bodovi bili potrebniji, jer je kaskao šest bodova za OFK Beogradom koji je na čelu uz utakmicu manje.

Međutim, kao trijumfalna ekipa izašla je ona gostujuća, što se dalo nagovestiti već nekih sedam-osam minuta po početku drugog poluvremena, kada je golman domaćih propustio da odbrani jako mlak udarac napadača BASK-a sa oko 11 metara.

Doduše, BSK se nije predavao, već je samo desetak minuta kasnije poravnao rezultat. Ovoga puta nakon loše odbrane golmana gostujuće ekipe. Isti čuvar mreže je ponovo loše reagovao samo koji minut kasnije prilikom jednog napada BASK-a sa leve strane, kada je istrčao, pa zastao i tako dopustio domaćima preokret.

Ipak, završnih desetak minuta donelo je nove napade BASK-a. Odbrana domaćih je statično reagovala kod izjednačujućeg gola, a oko 90. minuta se desilo nešto slično, pa smo videli veliki preokret Crvenih. Golove možete pogledati u snimku ispod na 38:51 pred kraj, potom 28:45, 14:23, 10:00 i 03:43 do kraja prenosa uživo.

Ova pobeda znači da BSK sada ostaje na 28 osvojenih bodova na trećem mestu, dok im BASK gleda u leđa sa dva manje.