Milanska ludnica: Inter iz goleade došao do pobede, Napolitancima bod skliznuo niz prečku!

Napolitanci su zaslužili makar remi, a sada imaju gužvu

• 0
Inter uspeo u ludnici da savlada Napoli Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Intera uspeli su u neverovatnoj završnici da ostvare pobedu protiv Napolija 3:2, iako su gosti imali neverovatnu priliku da otkinu bod u poslednjim minutima 13. kola Serije A.

Napoli je zaustavljen i nakon ove runde takmičenja će deliti drugu poziciju sa Milanom, dok je Inter ovim trijumfom prišao na samo -4 od vrha.

Dobro su krenuli Napolitanci, poveli u 17. minutu preko Zjelinskog koji je iskoristio asistenciju Insinjea i pogodio za 1:0.

Ipak, Kulibali u 24. minutu igra rukom u kaznenom prostoru, a sudija posle VAR pregleda pokazuje na belu tačku. Čalhanoglu je bio neumoljiv za poravnanje.

Samo minut pre kraja prvog poluvremena, Ivan Perišić je sa leve strane, na prvoj stativi sjajno reagovao i gađao prvi ugao, te Ospina nije uspeo da spreči loptu da pređe gol liniju, iako ona nije bila ni blizu da dodatkne mrežu.

Verovatno i zaključni udarac za Napoli delo je Lautara Martineza koji je primio pas kolege iz napada, Koree, i povisio na 3:1.

Opustila se milanska ekipa, primila savršen pogodak u 78. minutu kada je Mertens raketom savladao Handanovića.

Bod je bio na vidiku, pritisak Napolija je bio preveliki, a onda je Handanović odbio pokušaj glavom Marija Ruija i poslao loptu na prečku.

Mertens u 97. minutu sam ostaje i promašuje ono što igrač njegovog kalibra ne sme da promaši.

Napolitanci su zaslužili makar remi, a sada imaju gužvu.