≫

Potpuni raspad: TSC osam mečeva bez pobede, Spasić "bombom" utvrdio tri boda Radnika

• 4

TSC je u žestokoj krizi i iz nje nije izašao ni u 10. kolu Superlige. Tim iz Bačke Topole je poražen u Surdulici protiv Radnika 2:1, iako je 70 minuta imao igrača više.

Gosti su došli u jako lošem rezultatskom ambijentu, nije slavio još od septembra u prvenstvu, a sada nije uspeo da dođe ni boda protiv organizovanog Radnika.

Surduličani su, sa druge strane, u seriji sada već od pet mečeva bez poraza uz dve pobede i još jednom su pokazali da su ozbiljan kandidat za plej-of ove godine.

Prvi veliki momenat meča desio se u 18. minutu kada je Miloš Spasić zatresao mrežu i načeo gostujuću ekipu.

Samo šest minut kasnije, Radnik ostaje sa igračem manje zbog isključenja Milovanovića i sve se otvara TSC-u da pokuša makar da dođe do izjednačenja.

Usledili su pokušaju, usledili su žestoki napadi, ali ništa nije davalo rezultat.

Kolektiv iz Bačke Topole je zaštitio svoj gol u drugom poluvremenu jer protivnik nije imao niti jedan udarac do 85. minuta, ali nije mu ni i trebalo, jer je taman toliko zaštitio sebe da uzme tri boda.

U 86. minutu je usledila prava "bomba" Spasića koji je sa levog roga šesnaesterca poslao loptu pod prečku u bliži ugao.

Ipak, morali su domaći do kraja da strahuju, jer je Stefan Vukić iz jedne gužve dobio povratnu i sa penala savladao Ranđelovića.

TSC je sa 22 boda ostao na deobi sedme pozicije sa Radničkim iz Niša i Voždovcem koji ima meč manje.

Sada je i Radnik na 11. poziciji vrlo blizu, jer se nalazi na dva boda zaostatka.