≫

Nova majstorija i evrogol Sergeja, Lacio ostao bez pobede u 99. minutu

Kakva utakmica na Olimpiku, triler sa osam golova

• 3

Strašan meč odigrali su u Rimu stari rivali Lacio i Udineze. Gosti su imali dva puta po dva gola prednosti, 0:2 i 1:3, Lacijali vodili sa 4:3 do 99. minuta kada im je Turčin Arslan pobegao i doneo ipak zaslužen bod gostima - 4:4.

Pre toga je preokret Nebeskoplavih sjajnim golom pokrenuo Sergej Milinković Savić u 56. minutu.

Sve je sam fantastično uradio reprezentativac Srbije, oduzeo loptu gostima, napravio par koraka, odmerio, pa levicom sa oko 16 metara pogodio gornji levi ugao golmana Udinezea.

Ovo je Sergeju četvrti pogodak u sezoni u kojoj ima i tri asistencije u dresu rimskog kluba.

Gosti su poveli golovima Beta u 17. i 32. minutu, sjajni Ćiro Imobile je smanjio u 34, ali je Molina u 44. doneo velikih 3:1 Udinezeu pred odlazak na odmor.

U nastavku je Pedro u 51. smanjio na 3:2 i vratio nadu Laciju, zatim Sergej poravnao na 3:3, da bi iskusni štoper Aćerbi u 79. doneo preokret za 4:3. Svima se učinilo da je to kraj, ali...

Duboko u nadoknadi Lacio je branio prekide i ofanzivu gostiju, ali se nije odbranio. Arslan je posle skraćenog kornera ostao sam i neometan, pa su gosti odneli kući vredan i zaslužen bod posle fantastične utakmice.

U drugom meču današnjeg programa odigranom nešto ranije Torino i Empoli su podelili bodove - 2:2 (2:1). Domaćin je lako stigao do dva gola prednosti pogocima Sanabrije i Pjace, ali su gosti preko Romanjolija i La Mantije uspeli da ugrabe bod.