≫

Niš je za Čuku noćna mora, Brđani ni posle 16 godina ne znaju za pobedu na Čairu

Ekipa Saše Ilića ukočila po blatu niške tvrđave

• 1

Bez pobednika završena je utakmica 20. kola Superlige Srbije između Radničkog i Čukaričkog, na kraju 1:1, što je, kada se pogleda istorija međusobnog vojevanja ovih timova - donekle i očekivan ishod.

Čuakrički nije pobedio Nišlije u gostima već dugih 16 godina, nije to mogao ni u drugoligaškoj konkurenciji, a ne može ni sada kada je godinama pri samom vrhu srpskog fudbala.

Podsetimo, Čukaričani su poslednji put pobedili Nišlije 19. oktobra 2005. godine u sklopu tadašnje Druge lige (2:1).

Od tada su čak 10 puta gostovali Radničkom, sa današnjim 11 puta, i uspeli su na Čairu samo četiri puta da izvuku bod. Jedini pomak u odnosu na prethodna tri gostovanja je da su gosti uspeli da postignu gol, što nije bio slučaj tri prethodna meča na Čairu.

U subotu popodne bili su možda i najbliži pobedi pošto su vodili do 70. minuta pogotkom Jovanovića sa "bele tačke".

Ipak, rezultatsko poravnanje usledilo je petnaestak minuta pre kraja kada je takođe iz kaznenog udarca, opravdano dosuđenog, Pejović matirao Brđane i doneo konačan rezultat (video gore, u vrhu teksta).

U meču koji je odigran ranije, TSC je deklasirao Radnički u Kragujevcu 3:0 i upisoa pobedu posle dva i po meseca.