≫

Arsenal uživao u čarima "fudbala u pandemiji", desetkovani Lids pao za 45 minuta

Beli iz Jorkšira nisu mogli da pruže nikakav otpor

• 0
Lids - Arsenal Foto: Tanjug/AP

Arsenal je u potpunosti iskoristio prednosti fudbala u pandemiji i ubedljivim trijumfom nad desetkovanim Lidsom od 4:1 učvrstio četvrto mesto u Premijer ligi.

Domaćin bez više od pola tima zbog povreda i bolesti nije mogao da pruži bolji otpor, pogotovo jer je Marselo Bijelsa imao samo devetoricu prvotimaca na raspolaganju, sve ostalo su bili juniori.

U takvoj konstelaciji snaga Arsenal je lako stigao do velikih tri gola prednosti na poluvremenu, posle dosta individualnih grešaka domaćina.

Dva puta je najpre Martineli matirao Francuza Melijea na golu Lidsa u 16. i 28. minutu, da bi prednost Tobdžija uvećao Bukajo Saka posle još jednog odbitka u 42.

Lids je do počasnog pogotka stigao u 75. minutu i to sa bele tačke, a strelac je bio Rafinja.

Konačnih 4:1 postavio je rezervista Arsenala Emil Smit-Rouv u 84. minutu.

Gosti su se posle 10. pobede učvrstili na četvrtom mestu na tabeli, dok je Lids 16. sa isto toliko bodova.