Marsej od očaja do sjaja: Milik postigao het-trik

Sve je izgledalo loše po Olimpik u 11. minutu

• 0
Arkadijuš Milik Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Olimpika iz Marseja stigli su do pobede nakon preokreta protiv Anžea rezultatom 5:2 u 23. kolu Lige 1.

Gosti su imali početak meča iz snova, pošto su u osmom minutu poveli preko Angela Fulginija, da bi prednost u 11. minutu bila duplirana nakon što je metu pogodio Nabil Bentaleb.

Ipak, to nije poremetilo ekipu Horhea Sampaolija i usledio je ekspresan odgovor. Prvo je Arkadijuš Milik smanjio u 18. minutu, da bi već u 21. minutu Marsej poravnao rezultat preko Gersona.

Drugo poluvreme proteklo je u potpunoj dominaciji Marseja, a koliko je Anže bio inferioran dovoljno govori podatak da nisu šutnuli ka golu Lopeza u drugih 45 minuta.

Marsej je uspeo da slomi protivnika u 70. minutu, a svoj drugi gol na meču postigao je Milik. Samo osam minuta kasnije poljski napadač postigao je i het-trik, a "petardu" u mreži Anžea plasirao je Čengiz Under.