Siti melje sve pred sobom, Totenhem doživeo težak udarac u Londonu, žestoka goleada Vile i Lidsa

Veliki pritisak je sada nad Liverpulom

• 1
Mančester siti ne može da stane u Premijer ligi Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Mančester sitija zaboravili su kiks iz prošlog kola i u 24. rundu Premijer lige, bez prevelikih problema, savladali Brentford sa 2:0.

"Građani" su na svom terenu golovima Rijada Mareza u 40. minutu sa bele tačke i Kevina De Brujnea u 69. minutu lako stigli do nove pobede i sada imaju 12 bodova više od Liverpul, mada uz dve utakmice više.

Totenhem nije bio toliko uspešan kao Siti, naprotiv - "pevci" su na svom terenu dozvolili da im Sautempton preokretom od 3:2 odnese sva tri boda.

Vodio je domaćin autogolom Bednareka, ali je Broja poravnao u 23. minutu i vratio svoju ekipu u igru.

Kombinacija u 70. minutu i niska lopta Mure za Sona dalo je londonskoj ekipi novo vođstvo.

Ipak, u samo tri minuta, Elionusi i Adams su doneli veliki preokret, obojica glavom, i tako ostavili Antonija Kontea ukopanog pokraj terena.

Veoma zanimljiv duel odigran je između Aston Vile i Lidsa gde je konačni rezultat bio 3:3, a podela plena se desila i između Noriča i Kristal Palasa (1:1).