≫

Juve je s Vlahovićem opet kandidat za titulu: Srbin režirao akciju za gol, dobio nagradu za MVP-ja

Srbin ponovo bio u startnoj postavi i dao doprinos u pobedi nad Specijom

• 2
Dušan Vlahović, FK Juventus Foto: Matteo Bottanelli/NurPhoto / Shutterstock Editorial/Profimedia

Dušan Vlahović je igri Juventusa dao neverovatnu dimenziju! Zato i ne čudi što je od strane Serije A nagrađen za MVP-ja meseca februara. To se odrazilo i na rezultate Juventusa, koji je uhvatio priključak u borbi za titulu, a poslednji primer doprinosa Vlahovića viđen je na meču protiv Specije koji je Juve dobio rezultatom 1:0.

Bjankoneri su teže nego što se očekivalo došli do tri boda, a jedan od najzaslužnijih bio je upravo Vlahović.

Srpski reprezentativac je pokrenuo sjajnu akciju u 21. minutu, koju je Alvaro Morata krunisao golom. Ispostavilo se da je i postavio konačan rezultat.

Vlahović je povukao loptu, dodao do slobodnog Lokatelija, koji je zatim prosledio ka Morati koji je ostavljen sam, a Španac takav poklon nije propustio.

Usledilo je veliko slavlje Vlahovića i ostalih saigrača, koji su do kraja sačuvali prednost, ali to nije bilo lako, jer je Specija posebno u drugom poluvremenu imala nekoliko opasnih šansi, a u jednom momentu je i VAR proveravao da li će im biti dodeljen penal, ali na sreću Juvea to se nije desilo.

Juventusu sada sledi gostovanje Sampdoriji u subotu, trenutno su na pet bodova zaostatka u odnosu na prvoplasirani Inter, koji ima i meč manje.