Mihina Bolonja pala prvi put posle tri kola: Fjorentina slomila bedeme i nastavila trku za mesto u Evropi

Tvrdu utakmicu gledali smo ovog ranog poslepodneva u Seriji A

• 2
FK Bolonja, Siniša Mihajlović Foto: Tanjug/AP

Odavno je Bolonja izgubila svaku šansu da se nađe u nekom evropskom takmičenju, ali je bez obzira na sve htela "za rukav" da povuče i Fjorentinu i saplete je na putu ka istom cilju. Ipak, nije Mihin tim u tome uspeo, pošto je uspeo da iskoristi brojčanu nadmoć u drugom poluvremenu i da dođe do zlata vrednog trijumfa - 1:0 (0:0).

Jedini gol na utakmici bio je delo Toreire u 70. minutu utakmice na asistenciju Kastrovilija iz kornera. Imali su domaći inicijativu, doduše prilično jalovu pre toga, ali su na kraju uspeli da sačuvaju prednost za sva tri boda.

Bio je ovo i susret na kojem smo videli mnogo žutih kartona, ali i isključenje Bonifacija pred sam kraj prvog poluvremena u 41. minutu zbog drugog oštrijeg prekršaja. Sudija Saki nije hteo da mu oprosti, pa je ovaj morao da napusti teren.

Fjorentina je pobedom stigla do 46 bodova, čime se izjednačila na tabeli sa Lacijom, a ostala iza Rome i Atalante koji imaju bod više na petom i šestom mestu. Bolonja je na 12. poziciji sa 33 boda.