Ronaldo ide u Katar i može na Srbiju, Makedonci bez novog čuda, Levandovski eliminisao Ibru

Bruno Fernandeš je bio koban za Makedonce, Levandovski i Zjelinski po Šveđane

• 24
Fudbalska reprezentacija Portugalije Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Portugalije i Polsjke obezbedili su Mundijal u Kataru, Portugalci su bili bolji sa 2:0 od Severne Makedonije i tako je sprečili da napravi novo čudo, nakon što je prethodno eliminisala Italiju, dok su Poljaci bili bolji od Švedske identičnim rezultatom.

Bruno Fernandeš je bio koban po Makedonce, pošto je postigao oba gola.

Najpre je u 32. minutu iskoristio katastrofalnu grešku Ristovskog, koji je poklonio loptu Portugalcima. Ona je stigla do Ronalda, koji je sjajnim potezom "spojio sa golom" Bruna Fernandeša, koji je akciju pratio iz drugog plana, a on je rutinski matirao Dimitrijevskog za veliko slavlje navijača u Portu.

Pokušali su Makedonci da se konsoliduju, ali nisu ozbiljnije ugorzili Portugalce, koji su rešili meč u 65. minutu posle vrhunske akcije i sjajne lopte Dioga Žote, koji je u kaznenom prostoru pronašao Fernandeša, koji je ponovo matirao golmana Makedonije i ugasio nadu našim južnim susedima.

Kada su Poljaci u pitanju, tu je sve rešeno u drugom poluvremenu. Najpre je Levandovski sigurno izveo penal u 50. minutu i doveo svoju reprezentaciju u vođstvo, da bi potom Zjelinski u 73. minutu povisio na 2:0, što se ispostavilo kao konačan rezultat.

Selektor Švedske je ostavio na klupi Zlatana Ibrahimovića, koga je uveo u igru tek kada je faktički sve bilo rešeno, u 80. minutu, a do kraja se ništa nije promenilo, pa je tako Ibrahimović ostao bez Mundijala.

Podsetimo, žreb za grupe je 1. aprila u 18 časova, Portugalija će biti u prvom, a Srbija kao i Poljska u trećem šeširu.