Liverpul sa pomoćnim odredom do vrha Premijer lige, Siti pod velikim pritiskom da vrati brzo primat

• 0
Enfild je video još jednu pobedu Liverpula Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Liverpula savladali su Votford sa 2:0 u 31. kolu i makar na kratko preuzeli prvu poziciju Premijer lige, jer glavni rival za titulu Mančester siti tek treba da odigra svoj meč.

Redsi su na Enfildu ovoga puta uspeli da slave bez prevelike pomoći glavnih zvezda, Mohameda Salaha i Sadia Manea, koji su se prilično potrošili u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Ipak, dobili su adekvatnu pomoć u vidu Dioga Žote koji je u 22. minutu na asistenciju Gomeza doneo prednost domaćinu.

Potpunu kontrolu je Liverpul imao nad susretom, četiri puta više šuteva ka golu od protivnika, a zaključni udarac stigao je minut pre kraja susreta.

VAR tehnologija je radila, sudija Atvel je otišao da pogleda snimak i pokazao na belu tačku odakle je Fabinjo u 88. minutu postavio konačnih 2:0.

Siti će imati priliku već u 16 časova da se vrati za bod ispred Liverpula ukoliko slavi na svom terenu protiv Barnlija.