≫

Stojković sa sto ruku: Bivši golman Partizana odbranio sve živo Al Itihadu i odveo svoju ekipu u finale Kupa!

• 11

Fudbaleri Al Faihe u polufinalu Kup Saudijske Arabije napravili su veliko iznenađenje pobedom nad Al Itihadom sa 1:0, a za nulu na semaforu domaćih najzaslužniji je bivši golman Partizana Vladimir Stojković koji je napravio nekoliko sjajnih odbrana i sačuvao svoju mrežu.

Al Itihad je na kraju susreta imao 23 udarca, čak devet u okvir gola, ali sve je bilo izblokirano od strane Stojkovića koji je nekoliko puta reagovao bravurozno.

Iz samo 28 odsto poseda lopte, Al Faiha je uspela da se snađe i u 36. minutu preko Abusabana postigne taj pobedonosni gol.

Ovom se raduje i Vuk Rašović koji je trener pobedničke ekipe, ali i makedonski reprezentativac Aleksandar Trajkovski koji je takođe dobio svoju priliku.

Ako osvoje Kup kralja, igrači Al Faihe će igrati u azijskoj Ligi šampiona.