Nejmar i Mbape postigli po het-trik, PSŽ silovit u Klermonu

Sjajno veče zvezda Parižana

• 0
FK PSŽ, FK Pari Sen Žermen Foto:AP/Tanjug

Fudbaleri PSŽ-a savladali su u gostima Klermon rezultatom 6:1, a meč su obeležili Kilijan Mbape i Nejmar koji su postigli po tri gola.

Sve je počelo golom u šestom minutu koji je postigao Nejmar, a 13 minuta kasnije u listu strelaca upisao se i Mbape. Seriju golova dve zvezde Parižana prekinuo je Dosu u 42. minutu smanjivši na 1:2.

Nejmar i Mbape su nastavili sa golovima u 70. minutu, kada je Brazilac postigao gol, dok je tri minuta kasnije Francuz postigao svoj drugi gol.

Prvi je do het-trika stigao Mbape, golom u 80. minutu, a tri minuta kasnije je i Nejmar to učinio.

U francuskoj Ligi 1 nije viđeno da dva igrača iste ekipe postignu het-trik od 2019. godine i meča koji su odigrali PSŽ i Gengam, a u kom su Edinson Kavani i Kilijan Mbape postigli po tri gola.