Lester za 11 minuta napravio veliki preokret i plasirao se u polufinale

Istorijski rezultat nekadašnjeg šampiona Premijer lige

• 1
Lester siti Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Lestera savladali su PSV u Ajndhovenu rezultatom 2:1 i plasirali se u polufinale Lige konferencija.

U prvom meču odigranom u Engleskoj nije bilo golova, a na "Filips stadionu" prvi pogodak viđen je već u 27. minutu, kada je Eran Zahavi iskoristio asistenciju Marija Gecea i doveo svoju ekipu u prednost.

Taj rezultat je bio na snazi sve do 77. minuta, kada je delovalo da će se PSV plasirati u narednu fazu, ali su se "Lisice" tada probudile i preokrenule.

Prvo je u 77. minutu Džejms Medison izjednačio. Ajoze Perez je fenomenalnim driblingom izbacio rivala i poslao loptu do Medisona koji je sa oko 10 metara poslao loptu pod prečku.

Nije se dugo čekalo na potpuni preokret, svega 11 minuta. Rikardo Pereira je odlično pratio akciju svojih saigrača, Patson Daka je uputio udarac ka golu "filipsovaca", odbranio je to golman domaćih, ali se lopta odbila na nogu Portugalca u redovima engleskog tima koji je iskoristio izglednu poziciju i doneo istorijski prolaz svojoj ekipi. Lesteru je ovo prvo polufinale nekog evropskog takmičenja u istoriji kluba.

Rival Lestera u polufinalu biće pobednik dvomeča u kom se sastaju Roma i Bodo Glimt.