≫

Srbin golom rastužio Halanda, Asano za 5 minuta dva puta asistirao protiv Dortmunda

Japanac obeležio početak meča, Miloš Pantović njegov finiš

• 4
Miloš Pantović Printskrin: Twitter/@LeLxvi_

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda i Bohuma odigrali su spektakularan meč u kom smo videli dva preokreta, sedam golova i pobedu gostiju rezultatom 4:3!

Bohum je imao vođstvo od 2:0, Milioneri su preko Erlinga Halanda okrenuli na 3:2, da bi u igru ušao srpski fudbaler Miloš Pantović koji je u 81. i 85. asistencijom i golom postavio konačan rezultat.

Početak meča obeležio je bivši igrač Partizana Takuma Asano  koji je u 3. minutu asistirao Polteru, zatim i pet minuta kasnije Holtmanu za 2:0.

Inače, Asano je Partizan napustio krajem prošle sezone kada je tvrdio da mu nisu isplaćene zarade, te da mu se niko iz kluba nije javljao na tu temu. Krajem juna 2021. je potpisao za Bohum, dok crno-beli nisu dobili ni evro obeštećenja.

Dortmund je preko Halanda izjednačio u 18. i 30. minutu, oba puta iz penala, a Norvežanin je het-trik kompletirao na isteku sat vremena igre.

Tada je na scenu stupio Miloš Pantović koji je u 81. minutu asistirao Lokadiji, a četiri minuta kasnije bio je precizan sa bele tačke za 39. bod na dva kola do kraja.

Keln je dobio Augzburg sa 4:1 u umešao se u borbu za Ligu šampiona, Arminija i Herta su podelili bodove (1:1), a bod na domaćem terenu je uzeo i Štutgart koji je zadržao dva više u odnosu na Arminiju.