Kolubara na bod od opstanka u Superligi: Furiozni Lazarevčani ostavili Mladosti da se brine do kraja

Sjajna, napadačka igra domaćeg tima krunisana je ubedljivom pobedom

• 0
FK Kolubara Foto: Arena Sport - Printscreen

Fudbaleri Kolubare napravili su ključni korak ka opstanku u Superligi Srbije, pošto su u "derbiju" plej-auta elitnog takmičenja na domaćem terenu ubedljivo savladali Mladost iz Lučana u duelu dve ekipe koje su se pre ovog kola nalazile van zone ispadanja - 3:0 (2:0).

Samim tim, bilo je jasno da bi ih pobeda u ovom međusobnom okršaju "pogurala" ka sigurnom mestu u Superligi za narednu sezonu. Verovatno najpoželjniji za obe ekipe bio je nerešen rezultat, ali je umesto toga ipak viđena ubedljiva pobeda Lazarevčana.

Nisu prezali ni u jednom momentu, igrali su hrabro i agresivno od prvog do polsednjeg zvižduka i to im se isplatilo. Poveli su već u 20. minutu golom Kočovića, da bi 14 minuta kasnije Stojanović stavio Lučance u još neprijatniji položaj.

Nije to bio kraj, pošto je Đuranović već na samom startu drugog poluvremena, tačnije u 55. minutu postigao još jedan gol i ispostaviće se rešio pitanje pobednika, pošto Mladost nije imala snage da se izdigne iz ovakvog nokdauna.

Tim Kolubare sada ima 43 boda, ukupno osam više od Novog Pazara koji je u opasnoj zoni, dok je Mladost na 39 bodova, još uvek sa sasvim solidnim šansama da zadrži superligaški status posle turbulentne sezone.