≫

Fejenord predao titulu Tadiću u ruke: PSV u 96. minutu primio gol u Roterdamu, Ajaks hladi šampanjac!

"Kopljanici" verovatno negde slave ovo čudo!

• 3
Dušan Tadić, FK Ajaks Foto: Profimedia/Pro Shots Photo Agency / ddp USA / Profimedia

Fudbaleri PSV-a vodili su do 86. minuta u Roterdamu protiv Fejenorda, a onda su dopustili protivniku da postigne dva gola i izvuče remi koji će ih verovatno koštati titule!

Dva kola pre kraja holandskog šampionata, Ajaks je ostao na četiri boda prednosti u odnosu na PSV i bilo bi pravo čudo da "kopljanici" ispuste tu prednost, iako su dali šansu konkurentu da "zakuva" ovu trku.

Nakon remija Ajaksa protiv AZ Alkmara 2:2, PSV je na De Kajpu u 29. minutu vodio sa 0:2 golovima Gakpoa i sve je izgledalo da će prići na samo dva boda od rivala za trofej, ali...

Fokus je pao u 86. minutu kada je Desers smanjio na 2:1, a onda je u 95. minutu Mario Gece igrao rukom u svom šesnaestercu i obukao crninu svom klubu.

Desers je bio precizan i sa bele tačke, te verovatno rešio šampionsku trku ove godine i predao kapitenu Ajaksa Dušanu Tadiću trofej.