Haos u Francuskoj: Navijači upali na teren da linčuju igrače, zapalili stadion zbog ispadanja iz lige

Sent Etjen se seli u niži rang, Okser promovisan

• 3

Nemile scene viđene su u nedelju veče u Francuskoj, u revanš meču baraža za elitni rang takmičenja između Sent Etjena i Oksera!

Prva utakmica završena je rezultatom 1:1, dok je identična situacija viđena i u drugoj. Okser je vodio od 51. minuta, a domaćin je izjednačio 25 minuta kasnije.

Utakmica je otišla u penals eriju gde je Okser sa 5:4 bio bolji i tako sus e posle 10 godina vratili u Ligu 1. S druge strane, Sent Etjen, koji je inače 10 puta bio prvak Francuske, ispao je u niži rang posle 18 godina.

To je i te kako pogodilo navijače domaćeg tima koji su nakon poslednjeg sudijskog zvižduka uleteli na teren u nameri da linčuju svoje fuidbalere. Bilo je tu svega, od tuče do napada bakljama...