Suspendovan Aleksandar Mitrović!

Srbija će morati bez svog najboljeg strelca na gostovanje protiv Švedske

• 10
Aleksandar Mitrović Foto: MN Press

Srbija je savladala Sloveniju sa 4:1 u drugom kolu grupe Lige nacija, ali je ostala bez Aleksandra Mitrovića za naredni meč, koji će zbog parnih kartona propustiti gostovanje u Švedskoj, koje je na programu u četvrtak od 20.45 u Stokholmu.

Mitrović je zaradio suspenziju pošto je i na meču protiv Norveške, ali i protiv Slovenije zaradio žuti karton. Interesantno je da je žuti karton dobio neposredno pre gola koji je postigao u 24. minutu za 1:0, čime je dodatno popravio rekord na večnoj listi kao najbolji strelac sa 45 pogodaka.

Podsetimo i da je Srbija ovaj ciklus Lige nacija počela bez Dušana Vlahovića, koji je zb

Ipak, ono što može da raduje selektora Dragana Stojkovića Piksija jeste činjnenica da je Luka Jović postigao gol upravo u drugom poluvremenu meča protiv Slovenije, pa je konačno prekinuo golgeterski post i dodatno mu je poraslo samopouzdanje.

Pored Jovića, Piksi od klasičnih napadača na raspolaganju ima i Đorđa Jovanovića, koji je debitovao protiv Slovenije i igrao prvih 45 minuta.